Genel

Yesidef Osmaniye’de toplandı

Gıda Üniversitesi, Süt yetmez, yemek de verilmeli gibi önemli projelerle gündeme gelen Türkiye’nin en büyük ve etkili sektörel kuruluşu YESİDEF, yönetim kurulu toplantılarını her ay değişik bir ilde gerçekleştiriyor. Bursa ve Adana’nın ardından Aralık ayı toplantısı da yeni kurulan derneğin açılış törenine de denk getirilerek Osmaniye ‘de yapıldı.
Sabah saatlerinde Osmaniye ye gelen federasyon yöneticilerine önce Osmaniye’nin tarihi yerleri gezdirildi. Daha sonra OYSAD hizmet binasının açılışı yapıldı.
Federasyon Başkanı Hüseyin Bozdağ ve yönetim kurulu üyelerinin yanında değişik illerden dernek başkanları, sektör temsilcileri, meslek odası ve birlik yöneticilerinin katıldığı açılış törenine AKP Osmaniye Milletvekili Dr. Suat Önal da katıldı.
Öğleden sonra Osmaniye Ticaret Odasında yapılan toplantıda Federasyon Başkanı Hüseyin Bozdağ, sektörle ve Federasyonun çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Gelen konuklara Osmaniye’yi tanıtan bir film izletildi.
Osmaniye’nin en çok yetiştirilen ürünleri yer fıstığı ve zeytinle ilgili birlik başkanları da birer konuşma yaparak endüstriyel ürün yetiştiricilerinin sorunlarını aktardılar.
Açılış ve toplantıyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz OYSAD Başkanı Adem Küpeli şunları söyledi:
“Yemek sanayicileri olarak Osmaniye ‘de örgütlü olmanın gereğine inanan arkadaşlarımızla bir araya gelerek derneğimizi kurduk. Dernek binamızın açılış törenine katılan Federasyon Başkanımız Hüseyin Bozdağ, yöneticiler, dernek başkanları, meslek odası yöneticileri, STK ve sektör temsilcileriyle tüm konuklarımıza teşekkür ediyoruz.
Ayrıca yoğun meclis çalışmalarına rağmen bizleri katılımlarıyla onurlandıran milletvekilimiz sayın Dr. Suat Önal’a, Vali yardımcısı Ali Çağlar’a, Tarım İl Müdürümüz İbrahim Sağlam’a, siyasi parti başkanlarına ve tüm katılımcılara şükranlarımızı sunuyorum.”
Türkiye Yemek Sanayicileri Federasyonu Genel Başkanı Hüseyin Bozdağ da yaptığı konuşmada özetle şu konulara değindi.

“Bizler, toplu yemek üreticileri olarak Türkiye de yaklaşık 20 milyon insanı doyuruyoruz. Ülkemizin ekonomik kalkınmasına yaptığımız katkının yanında gerek istihdam ve gerekse sektörün disipline edilmesi konusunda en etkili güçlerden biriyiz. Bu nedenle de ürettiğimiz artı değer kadar değer görmek istiyoruz. Bunun yolunun örgütlenmekten geçtiğini bildiğimiz için 81 ilde 81 dernek kurmayı hedefledik. Osmaniye yemek sanayicilerinin örgütlü gücü OYSAD, federasyonumuza güç katacaktır. Derneğin kurulmasında emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyor, başarılarının daim olmasını diliyorum.”

Federasyon yöneticileri ve Oysad üyeleri akşam da Bahçe İlçesi Akfırat tesislerinde yemekte birlikte oldular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir