Genel Manşet

Yesidef Adana toplantısı

Her ay farklı bir ilde yapılan genişletilmiş yönetim kurulu toplantısı için Adana’ya gelen dernek başkanları Adana ‘da nostaljik bir kahvaltının ardından Tarım Fuarını, daha sonra da kuzey Adana’yı gezdiler.

Saat 14.00 de başlayan toplantıda önemli açıklamalar yapan Federasyon Başkanı Hüseyin Bozdağ, özetle şunları söyledi.

“Yaklaşık 400 bin kişiye istihdam olanağı sağlayan yemek üretimi sanayinin sektörel kuruluşu olan YESİDEF, Türkiye ekonomisine çok önemli bir katkı sağladığı gibi sosyal sorumluluk projeleriyle de ülkemiz sosyal yaşamına müdahil olmaktadır.

22 milyon insana hizmet vermeyi hedefleyen federasyonumuz üyesi derneklere bağlı firmalar, AB standartlarında üretim yaptıkları gibi Federasyon olarak da biz tüm üretici firmaları denetlemeyi görev olarak kabul ediyoruz.

Şu anda 22 ilde örgütlüyüz, ancak 81 ilde örgütlenmeyi hedef olarak önümüze koyduk.

Uzun zamandır gündemimizde olan Türkiye’nin gıda konusunda ilk tematik üniversitesini açma kararını Adana toplantısında almış olmamız, bu toplantıyı daha anlamlı hale getirdi.

2013-14 akademik eğitim döneminde Meslek Yüksek Okullarından başlamak üzere YESİDEF ÜNİVERSİTESİ ni halkımızın hizmetine sunacağız.

Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığının başlattığı “okullara süt kampanyasını” desteklediğimiz gibi yeni bir projeyle,”süt yetmez, çocuklarımıza yemek de verelim” diyoruz.”

Toplantıda Adana Yemek Sanayicileri Derneği Başkanı Levent Duyuler de bir konuşma yaparak, hem Adana’ya ilişkin, hem de genel anlamda sektörün sorunlarına ilişkin bilgiler verdi.

32 sektör temsilcisinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya Adana Gıda yem şube Müdür vekili Metin Toprak, sponsor firmalardan Ezici-Deha ve Sunar Profesyonel firmalarının temsilcileriyle üniversiteden akademisyenler katıldı.

Yesidef üyeleri akşam da ATO tesislerinde birlikte yemek yiyerek, birlikte sohbet etmek, karşılıklı fikir alışverişinde bulunma imkanı buldular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir